Siirry sisältöön
VALIKKO
Siikajoen kunta

Siikasavontie 1 A
92400 Ruukki
Puh. 040 3156 299
kunnanvirasto@siikajoki.fi

Muu toiminta

Eläkeliiton Ruukin yhdistys
Puheenjohtaja: Matti Lassila
puh.0407265401
lassila.matti@kotinet.com
Sihteeri: Riitta Pietarila
Puh.0505500503
riitta.pietarila@ph-parts.com
Yhdistyksen toiminta:
Ruskakerho Ruukissa joka toinen viikko, liikuntakerho Revonlahdella ja Ruukissa viikottain, bocciaa pelataan yhdessä Invalidiyhd:n kanssa, tehdään matkoja ja retkiä, kaksi yhteistä liikuntatapahtumaa kunnan kanssa, pihatapahtuma kesällä ym. ym. Tervetuloa mukavan joukon jatkoksi!

Eläkeliiton Siikajoen yhdistys
Mertatie 4 D 3, 92320 Siikajoki. Sähköposti: pp141641@saunalahti.fi
Puheenjohtaja Anja Lehtinen puh. 040 735 3916

Karinkannan Nuorisoseura ry
http://www.karinkannannuorisoseura.fi/

Lions Club Ruukki ry
Puheenjohtaja:Olavi Kannisto
olavi.kannisto@kotinet.com
Yhdistyksen toiminta:
Kansainvälinen ja kotimainen avustoiminta.

Lions Club Siikajoki r.y.

Paavolan Heinolan maanmiesseura r.y.

Paavolan Karjalaseura ry

Paavolan Nuorisoseura r.y.
Nuorisoseurantalo: Kirkkotie 14, 92430 Paavola
Ruokolahden lava: Limingantie 197, 92430 Paavola
www.paavolanns.fi
www.Facebook.com/ruokolahdentanssilava
Puheenjohtaja: Aimo Hilakivi
aimo.hilakivi@kotinet.com
Sihteeri: Marja-Leena Ojantakanen
Yhdistyksen toiminta
Lasten, nuorten ja aikuisten kerhot. Kuntosali. Tilavuokraus juhliin ym. tapahtumiin.Kesällä tansseja Ruokolahden lavalla.

Paavolan Sotaveteraanit ry
Nikkiläntie 4 as 5 92400 Ruukki
Sihteeri Aino Kannisto, sähköposti: aino.kannisto@kotinet.com
veteraanitoimintaa

Ruukin Kennelseura ry
http://www.ruukinkennelseura.fi/


Revolahden reserviläiset ry
Kari Järvinen, pj

Tuomiojan Nuorisoseura ry

Siikajoen 4H-yhdistys ry
Ruukinkuja 2, 92400 Ruukki. Sähköposti: siikajoki@4h.fi
www.siikajoki.4h.fi, www.facebook.com/Siikajoen4H
Yhdistyksen toiminta:
4H-kerhot, työpalvelu, 4H-yrittäjyys, retket. Lasten ja nuorten vapaa-ajantoimintaa sekä nuorten työ- ja yrittäjyyskasvatusta.

Eläkeliiton Paavolan yhdistys ry
Peltolantie 8, 92430 Paavola
Jäsensihteeri: Meriläinen Liisa, p. 040 5622 738
Puheenjohtaja: Jussila Mikko, p. 0500 385 263
mikko.jussila@omanetti.fi
Sihteeri Hellman-Turula Pirkko, p. 040 5179 397
p.pirpa@gmail.com
Yhdistyksen toiminta:
Kerhoja, retkiä, ulkoilutapahtumia, pelejä, päiväkahvitilaisuuksia, vierailuja lähiyhdistysten kesken, porinapiiri ym

Raahen alueen kuulo ry
Sointu Kestilä, pj

Raahen psyyke ry
puh. 044 278 6679

Raahen seudun Omaishoitajat ja Läheiset ry
Kauppakeskus Masto
Ollinkalliontie 3
92100 Raahe
pj Aarne Eskola, p. 040 552 3331
Sihteeri Riitta Sipola, p. 044 551 6803
Omaishoitajien ja hoidettavien virkistys-, koulutus- ja vertaistoimintaa sekä ohjausta omaishoitoasioissa.

Raahen seudun Diabetesyhdistys
Lyijytie 4
86400 Vihanti
Toiminta-alue: Raahen kaupunki, Siikajoen ja Pyhäjoen kunnat
Marjaliisa Jylhä, pj
marjaliisa.jylha@kotinet.com
040 707 8981
Eija Tapanainen, sihteeri
eija.tapanainen@omanetti.fi
040 847 4082

Raahen seudun muistiyhdistys ry
Onerva Raivio, pj
Jaana Hautamäki, siht.

Raahen seudun reumayhdistys ry

Pohjois-Suomen syöpäyhdistyksen Siikajoen osasto ry
Jouni Kivioja, pj